top of page

Group

Public·20 members

Италија Фудбалска репрезентација на Македонија пренос во живо 17.11.2023


16.10.2023 — Македонија Италија 9 септември 2023 | The VOYCE Гледајте ВО ЖИВО: Македонија ... живо Malta Фудбалска репрезентација на Македонија пренос 12 ...


[22] На 12 октомври 2014 година, во третото квалификациско коло, Македонија ѝ гостувала на Украина во Лавов. Притоа, Македонија загубила со 0:1, а единствениот гол го дал Сидорчук во 45. На почетокот од второто полувреме, Јармоленко промашил пенал за Украина. [23][24][25] Во четвртото коло, одиграно на домашен терен, Македонија изгубила од репрезентацијата на Словачка со 0:2 при што двата гола биле постигнати во првото полувреме: најпрвин погодил Јурај Кучка во 25. минута, а вториот гол го дал Адам Немец 38. место во светот. [15] Во рангирањето на ФИФА во ноември 2016 година, македонската репрезентација назадувала за седум места, заземајќи го 162. место, со 138 бода. Од појавувањето на меѓународната фудбалска сцена, тоа бил најлошиот пласман на македонската репрезентација. [16] Откако Македонија е самостојна држава, македонската фудбалска репрезентација сè уште се нема квалификуванo на завршницата на некое светско првенство во фудбал: Квалификациските натпревари за пласман на светското првенство во Бразил 2014 година, Македонија ги завршила на последното место, што претставува најслаб пласман на квалификациските циклуси за европските и светските првенства во историјата на репрезентацијата. На 24 април 2011 година, во употреба биле пуштени источната и западната трибина, со што комплетно завршила првата фаза од реконструкцијата. Максималниот капацитет на стадионот изнесува 36. 400 гледачи. На 17 мај 1994 година, репрезентацијата на Македонија за прв пат се нашла на рангирањето на ФИФА и тоа на 147. место, со само 3 одиграни натпревари. Потоа, на декемвриската ранг-листа, Македонија се искачи на ФИФА ранг листа и се нашла на 90 место со 15 бода. Во декемвриската ранг - листа репрезентацијата на Македонија се нашла на рангирањето на ФИФА и тоа на 94. Македонија до 21 Грузија до 21 16/11/2023 ТВ во жив | пред 2 дена — Репрезентацијата на Македонија до 21 година ги продолжува натпреварите во циклусот квалификации за пласман на ЕП 2025 година во Словачка. [[телевизија во живо>>>>]!!] Malta Фудбалска репрезентација [телевизија во живо>>>>]!!] Malta Фудбалска репрезентација на Македонија пренос 12 септември 2023 пред 6 часа — Малта: Околу 1.500 навивачи ќе ја бодрат ... (ГЛЕДАЈ ОНЛАЈН@@) Италија Фудбалска пред 19 часа — (ГЛЕДАЈ ОНЛАЈН@@) Италија Фудбалска репрезентација на Македонија пренос во живо 17 ноември 2023 8.9.2023 — [фудбал===]] Македонија Италија ... минута го заменил Блажевски), Велкоски (во 63. минута бил заменет со Тодоровски). Веќе во 9. минута, Македонија повела со голот на Трајковски, но подоцна, гостите успеале да направат целосен пресврт: во 44. Калачев го изедначил резултатот, а во 82. минута, Корниленко го постигнал победничкиот гол за гостите. [26] На 27 март 2015 година, во Скопје, македонската репрезентација ја дочекала репрезентацијата на Белорусија. Натпреварот се одиграл пред само 5. 000 гледачи, а главен судија бил Ентони Тејлор. Репрезентацијата на Македонија настапила во следниов состав: Пачовски, Ристевски, Шиков, Марковски, Георгиевски, Положани (во 30. минута бил заменет со Барди), Хасани, Трајковски, Ибраими, Абдурахими (во 75. (ВИДЕО) Досегашните дуели на Македонија - Италија пред 10 часа — Македонија е една од ретките репрезентации во светот која нема негативен биланс со репрезентацијата на Италија. До сега Македонија и Италија ... Македонија до 19 Украина до 19 пренос 30.10.2023 29.10.2023 — [[СПОРТ ВО ЖИВО**]+++] Malta Фудбалска репрезентација 11.9.2023 — до 19 години на. Италија победи на првиот, со 3-2 во Скопје во октомври 2016 ... Пред само 2 000 гледачи, Македонија извојувала победа од 2:1, со головите на Јован Костовски и Агим Ибраими од пенал, додека Даниел Георгиевски постигнал автогол. На мечот судела судиската тројка од Албанија, предводена од главниот судија Лоренс Јемини. На овој натпревар бил промовиран новиот капитен на репрезентацијата, голманот Томе Пачовски. Притоа, од повиканите 20 фудбалери, на теренот настапиле дури 17, вклучувајќи ги и дебитантите Крсте Велковски и Кире Ристевски. Боите на Македонија ги бранеле следниве фудбалери: Пачовски, Георгиевски, Попов, Шиков (заменет со Ристевски), Мојсов, Тричковски (заменет со Велковски), Демири (заменет со Спировски), Стјепановиќ (заменет со Муарем), Костовски (заменет со Б. Ибраими), А. Ибраими, Хасани (заменет со Ивановски). 08. 201220:30 UTC+1 1 – 0 Литванија Национална Арена Филип 2, СкопјеГледачи: 7. 000Судија: Халис Ожкиа (Турција) Пандев Горан 54' 14. 11. 201218:00 UTC+1 3 – 2 Словенија Национална Арена Филип 2, СкопјеГледачи: 3. 000Судија: Груоќ Данило (Србија) Тасевски Дарко 54'Јаховиќ Адис 41'Ибраими Агим 51' Печник Нејс 49', 63' 14. 12. 201217:15 UTC+1 Полска 4 – 1 Мардан Спорт Арена, АнталијаГледачи: 20Судија: Хусеин Гочек (Турција) Аркадиуш Милик 12'Павловски Симон 23'Једзечук Артур 64'Валдемар Собота 79' Дејан Блажевски 87' 2014[уреди | уреди извор] На 5 март 2014 година, на стадионот „Филип Втори“ во Скопје, Македонската фудбалска репрезентација одиграла пријателски натрпевар против репрезентацијата на Летонија. Тоа бил првиот настап на Македонија под водството на селекторот Бошко Ѓуровски. Италија Фудбалска репрезентација на Македонија пред 6 часа — Италија Фудбалска репрезентација на Македонија пренос 17 ноември 2023 ТВ во живо пред 20 часа — Валенти: Не е синдром, но Македонија е ребус ... Фудбал | Сител Телевизија Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Благоја Милевски ги искажа своите очекувања за утрешниот натпревар со фаворитот Италија... повеќе ... Фудбалска репрезентација на Македонија — ВикипедијаПрвиот свој натпревар, фудбалската репрезентација на Македонија го одиграла на 13 октомври 1993 година, во Крањ, против репрезентацијата на Словенија која ја победила со резултат 4:1. Притоа, Македонија настапила со следниов состав: Зоран Мицевски, Кире Грозданов (од 63. минута, Неџмедин Мемеди), Зоран Јовановски, Драган Канатларовски, Илија Најдоски, Чеде Јаневски, Зоран Бошковски (од 86. минута, Ванчо Мицевски), Љупчо Марковски, Дарко Панчев, Бобан Бабунски (од 12. минута, Горан Георгиевски, а од 73. минута, Саше Милошевски) и Тони Мицевски. Селектор на репрезентацијата бил Андон Дончевски. Уште во третата минута, Зоран Бошковски - Чоко го постигнал првиот гол во историјата на македонската репрезентација, во 37. [32] На 26 мај 2014 година, на „Куфштејн Арената“ во Куфштејн, Австрија, Македонската фудбалска репрезентација одиграла пријателски натрпевар против репрезентацијата на Камерун. Натпреварот завршил со пораз на Македонија од 0:2 (0:0), а стрелци на головите за Камерун биле Вебо во 52 минута и Чупо-Мотинг во 84 минута. Македонската репрезентација го започнала натпреварот во следниов состав: Пачовски, Грнчаров, Попов, Тодоровски, Ристевски, Абдурахими, Спировски, Бабунски, Ибраими, Тричковски и Трајковски, а капитенската лента ја носел Бобан Грнчаров. Натпреварот го судел Роберт Шоргенхофер, помошни судии биле Винсауер и Штаундингер, додека четврти судија бил Лехнер, сите од Австрија. Пренос во живо од Европското првенство во фудбал во Првиот пренос ќе биде утре, 13 јуни (недела), од 17:00 часот, кога македонската репрезентација ќе... СПОРТ на МТВ | http://play.mrt.com.mk/live/658323455489957 ... пренос не ве бидува да реализирате. ВАРДАР - ПЕЛИСТЕР пренесувате резултатот Македонија). 17.50 (МТВ-3) фудбал, ЕП У21: ПОРТУГАЛИЈА - ХОЛАНДИЈА. 20.35 (МТВ ... Фудбалска репрезентација на Македонија Првиот свој натпревар, фудбалската репрезентација на Македонија го одиграла на 13 октомври 1993 година, во Крањ, против репрезентацијата на Словенија која ја ... Пренос од пријателските натпревари на ТВ ФФМ Милевски го соопшти списокот со повикани фудбалери за Италија и Англија Copyright © 2023 ФФМ - Фудбалска Федерација на Македонија - Сите права се заштитени Go ...


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...
bottom of page