top of page

Group

Public·20 members

Италија Фудбалска репрезентација на Македонија натпревар во живо 17 ноември 2023


пред 2 часа — Италија Фудбалска репрезентација на Македонија пренос во живо 17 ноември 2023 Но, ние не сме Германија, па да губиме од нив - вели во шега ...


[[фудбал===]] Македонија Италија натпревар во живо 9 8.9.2023 — [фудбал===]] Македонија Италија натпревар во живо 9 септември 2023 Женската репрезентација на Македонија оствари победа против ракометарките ... 24Фудбал Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Енис Барди верува дека утре повторно ќе одиграат добар меч против Италија. Киеза: Мора да ја победиме... Актуелниот европски првак предводен од новиот селектор Лучијано Спалети го контролираше поседот на топката во првото полувреме и создаде неколку шанси за водство, од кои најидеалната ја имаше Сандро Тонали две минути по обидот на Миовски, но неговиот удар заврши во стативата. Почетокот на второто полувреме донесе водство на Италија во 47 минута преку капитенот Чиро Имобиле кој со гол ја заврши акцијата во која Николо Барела ја погоди пречката. По примениот гол „црвено – жолтите“ тргнаа во целосна офанзива и откако обидот од 17-ина метри на Елиф Елмас заврши крај стативата во 68 минута, израмнувањето го донесе капитенот Енис Барди со прекрасен гол од слободен удар во 81 минута, предизвикувајќи делириум на трибините. МАКЕДОНСКАТА ФУДБАЛСКА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА ПРИСТИГНА ВО ДУИЗБУРГ ЗА ДУЕЛОТ СО ГЕРМАНИЈА --Најдобрата македонска фудбалска репрезентација пристигна во Дуизбург каде утре не очекува натпревар со Германија од квалификациите за Светското првенство во Катар, сладната година. Македонија Италија 9 септември 2023 | The VOYCE [СПОРТ##]]@] ВО ЖИВО: Македонија Италија 9 септември 2023 Македонската фудбалска репрезентација синоќа постигна историски успех, победувајќи ја Италија ... мрт1+> македонија, италија, во живо,, гледај,, на Македонија,.,-,.,Италија,.,|,.,Резултат,.,во,.,живо,.,|,.,9,.,октомври,.,2016,,.,20:45. ,.,.gol.mk,.,fudbal,.,rezultat,.,7678544,.,makedonija-italija. 2016 Младата репрезентација на Македонија со реми во Франција Младата фудбалска репрезентација на Македонија за играчи до 21 година одиграа нерешено со 1-1 против репрезентацијата на Франција во Ле Ман во квалификациите пласман на Европското првенство. Головите во квалификациониот натпревар меѓу Македонија и Франција беа постигнати во првото полувреме, Ангелов во 15-тата минута од натпреварот и го донесе водството на македонската репрезентација, а во 27-та минута конечниот резултат го постави Бејтулаи со автогол. Со ова големо реми младите репрезентативци успеаја да го задржат третото место на табелата во Групата 3. (ГЛЕДАЈ ОНЛАЈН@@) Италија Фудбалска пред 20 часа — 8.9.2023 — [фудбал===]] Македонија Италија натпревар во живо 9 септември 2023 Женската репрезентација на Македонија оствари победа против ... Италија Фудбалска репрезентација на Македонија пред 2 часа — Италија Фудбалска репрезентација на Македонија гледајте во живо 17/11/2023 Во живо Македонија до 19 години Полска до 19 години гледајте ... Тој е трет во оваа початна мартовска низа во која тргнавме со болен и тесен пораз од Романија, а продолживме со убедлива победа над Лихтенштајн по што во моментов сме на делба на третото место во групата Ј. Со четирикратниот светски првак не сме играле до сега, ни во официјална, ни во пријателска средба, но без оглед на тоа, па ни на играчките отсуства, кај нив повеќе, кај нас само Несторовски, Германците се огромни фаворити. Спалети по неуспешното деби во Скопје: Пак ја 10. 9. 2023 — Македонската фудбалска репрезентација пак ги наруши сметките на актуелниот европски шампион Италија, откако синоќа одигра 1:1 во... Во живо Италија Фудбалска репрезентација на пред 1 час — Во живо Италија Фудбалска репрезентација на Македонија гледајте 17.11.2023 Во живо Македонија до 19 години Полска до 19 години гледајте ... Италија - Македонија по цена од 23, 5 евра - Спорт Плус МКПуштени во продажба билетите за навивачите на македонската репрезентација за натпреварот Италија – Македонија од квалификациите за ЕП 2024 што ќе се одигра на 17 ноември, на стадионот „Олимпико“ во Рим. Билетите за секторот од стадионот наменет за навивачи на македонската репрезентација чинат 23, 50 Евра за возрасни лица и 12, 00 евра за лица под 18 години. Билетите можат да се купуваат до 10. ноември на линкот во продолжение: https://figc. vivaticket. Македонските фудбалери одиграа нерешено против европскиот првак Италија во евроквалификациите - OhridNews09. 09. 23 23:34 Македонската фудбалска репрезентација вечерва пред 28. 000 гледачи на Националната арена „Тодор Проески“ во Скопје одигра нерешено 1-1 (0-0) против Италија во рамки на групата Ц од квалификациите за пласман на ЕУРО 2024. Македонската репрезентација резервирано го почна натпреварот и од контранапади чекаше шанса, која дојде во 19 минута кога ударот со глава на Бојан Миовски заврши сантиметри крај стативата. Младата репрезентација на Македонија со реми во Франција29. 3. Фудбалерите на Македонија ќе го завршат европскиот циклус за квалификации без шанси да обезбедат место на ЕУРО2024, бидејќи освоија 7 поени од 6 натпревари и се на претпоследното место во групата Ц. Италија без Локатели против македонската репрезентацијаИталијанскиот фудбалски репрезентативец Мануел Локатели поради повреда нема да биде во составот на националниот тим за дуелите од завршниот ноемвриски циклус во евроквалификациите против македонската и украинската репрезентација. „Локатели се врати во својот клуб“, изјави селекторот Лучијано Спалети на синоќешната прес – конференција, непрецизирајќи за каква повреда на играчот за врска на Јувентус станува збор. На местото на Локатели селекторот Спалети го повика играчот на Лацио, Мануел Лацари. [Стриминг**] Malta Фудбалска репрезентација на 4.9.2023 — [Стриминг**] Malta Фудбалска репрезентација на Македонија во живо @ 19:06 ФОТО: Милевски го објави составот за натпреварот со Италија ... [[ПРЕНОС ВО ЖИВО=]] Malta Фудбалска [[ПРЕНОС ВО ЖИВО=]] Malta Фудбалска репрезентација на Македонија натпревар во живо 12 септември 2023 натпревари од квалификациите за ЕП 2024 против Италија и ... Сензација во Палермо: С. Македонија на чекор до Мундијалот – DW – 24. 03. 2022Со погодокот на Александар Трајковски во 92 минута од мечот, македонските фудбалери ја совладаа Италија во првиот бараж во квалификациите за Светското првенство во Катар. Мечот во Палермо мина во целосна доминација на четирикратниот светски првак и актуелен европски шампион, но и покрај повеќе од 30 удари врз голот на македонската репрезентација, победникот го одлучи погодокот на Трајковски во судиското продолжување. Сензацијата во Палермо ги носи македонските фудбалери на мегдан на Португалија која во вториот бараж од истата група ја совлада Турција со 3:1. Голот на Трајковски ја испразни целата клупа на македонската репрезентација. it/en/event/qualificazioni-euro-2024-roma-italia-macedonia-del-nord-guests/221609 Важни информации за навивачите / поддржувачите на македонската репрезентација кои ќе го следат во живо натпреварот на стадионот „Олимпико“ во Рим на 17 ноември. Пристапот до стадионот е дозволен само со приложување на билет и лична карта (пасош). Билетите се персонализирани, затоа податоците на билетите мора да одговараат со податоците од личната карта или пасошот. Доколку тоа не се случи, пристапот до стадионот ќе биде забранет. За таа цел, ги замолуваме сите поддржувачи / навивачи да понесат со себе валидна лична карта или пасош. Италија Фудбалска репрезентација на Македонија пред 2 часа — 16.10.2023 — Македонија Италија 9 септември 2023 | The VOYCE Гледајте ВО ЖИВО гледајте во живо Malta Фудбалска репрезентација на Македонија пренос 12 . Италија - Македонија по цена од 23,5 евра 26.10.2023 — Важни информации за навивачите / поддржувачите на македонската репрезентација кои ќе го следат во живо натпреварот на стадионот „Олимпико“ во ...


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...
bottom of page